Ali Koç’tan Süper Kupa açıklaması: İsyanımızın ilk adımını Şanlıurfa’dan atıyoruz

Fenerbahçe ile Galatasaray, Urfa’da 2023 Süper Kupa finalinde karşı karşıya gelecek.

İtirazlarının kabul edilmemesi nedeniyle sahaya U-19 ekibi ile çıkacak olan Fenerbahçe’nin başkanı Ali Koç, maç öncesi açıklama yaptı.

“Bütün bu garip olayların tek bir kulübün başına gelmesi, olayların sıradanlaştırılması Fenerbahçe’yi isyan noktasına getirmiştir. İsyanımızın ilk adımını istemeyerek Şanlıurfa’da atmak zorundayız” diyen Ali Koç’un açıklamalarından satır başları şöyle:

UĞRADIĞI HAKSIZLIKLARLA İSYAN ETME NOKTASINA GELDİ: Bugün İslam Çupi’nin sözlerini hatırlama günüdür. Geldiğimiz nokta itibarıyla Fenerbahçe, yüzde 50 şansı olduğu Süper Kupa müsabakasına A takımı getirmeyip kupa şansını çok daha zayıflatmış bunu da inandığı değerler ve uğradığı haksızlıklara isyan etme noktasına geldiği için yapmıştır.

3 TEMMUZ DAVALARI HALA BİTMEDİ: Yaşadığımız haksızlıklar, terör örgütünün kumpası, futbol takımımıza yapılan suikast girişimi, futbolcularımıza yapılan linç teşebbüsü, zorbalıkla çalınan şampiyonluklarımız. 3 Temmuz kumpas sürecinde açılan davaların hala sonuçlanmaması. Bunlar sadece bazı olaylar.

Bugünkü tepkimiz ve Süper Kupa’daki duruşumuz, sadece maçın tarihiyle ya da son deplasman maçında yaşadıklarımızla ilgili değildir.

İLK ADIMINI ATIYORUZ: Bütün bu garip olayların tek bir kulübün başına gelmesi, olayların sıradanlaştırılması Fenerbahçe’yi isyan noktasına getirmiştir. İsyanımızın ilk adımını istemeyerek Şanlıurfa’da atmak zorundayız.

ARSIZLAŞANAK DEVAM EDİYOR: Kötülüklerin, kötülüğün tarifi hiçbir alanda futbol alanında olduğu kadar somut, delilli ve gerçek olmamıştır. Bu gidişata son verilmediği için kötülükler, kötülük yapanlar arsızlaşmış, beden bulmuş ve artarak devam etmiştir.

ÇOK SABIRLI DAVRANDIK: Trabzon’da yaşananlar basit bir holiganizm olayı değildir. Biz çok sabırlı davrandık, sakin olmaya çalıştık. Haksızlıkları haykırdık, tüm kumpaslara, suikast girişimlerine ve haksızlıklara rağmen spora ve sporcuya odaklandık. Olimpiyatlara en çok sporcu gönderenlerden birisi Fenerbahçe’dir.

YABANCI HAKEM GETİRİN: TFF; isteseniz, planlasanız bu kadar olayı bir sezona sığdıramazdınız. Bizim isyanımızı bir maç tarihine bağlayan arkadaşlar gerçekten kötü niyetlisiniz. Maç planlamasına bakalım… Yunan federasyonunu örnek olarak gösteriyorlar. Kendi beceriksizliklerini karşı bu kararları paylaşıyorlar. Yunan federasyonu yabancı hakem getiriyor o zaman sizde getirin.

KARAGÜMRÜK’E GÜCÜN YETİYOR, GALATASARAY’A YETMİYOR: Galatasaray Avrupa’da tur atlasaydı bu maç bugün oynanacak mıydı? Şanlıurfa bizim gideceğimiz Atina deplasmanıyla aynı mesafededir. Biz ‘Karagümrük maçımızı ertelemeyin, bu maçı erteleyin’ dedik. ‘Rakip istemiyor’ dediler. ‘Karagümrük de istemiyor. Onu ne yapacaksınız?’ dedik ‘Onu hallederiz’ diyorlar. Karagümrük’e gücün yetiyor, Galatasaray’a gücün yetmiyor öyle mi?

BİLETLERİN HEPSİ SATIN ALINDI: Biz Şanlıurfa’ya borçluyuz. Buradaki biletlerin hepsini Fenerbahçe Kulübü satın almıştır. Biletlerle ilgili bir kayıp yoktur.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir