Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Fıranlar köyünde asırlardır devam eden yağmur duası ve Hıdırellez şenliği yapıldı. Köyde düzenlenen etkinlikte, öğle namazından önce köy camiinde mevlit okunması ve ilçe müftüsünün yaptığı dua gerçekleştirildi. Ardından köy meydanında yemek ikramı yapıldı ve davul zurna eşliğinde oyunlar oynandı. Köy Muhtarı Necip Keskin, etkinliklerin köy dışında yaşayan köylülerin bir araya gelmesine ve kaynaşmasına vesile olduğunu belirtti ve katkıda bulunanlara teşekkür etti.
Çarşamba Belediyesi, Doğuyaka ve Batıyaka Pazar Yerlerinde kapsamlı onarım ve çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Pazar yerlerinin zemin yenilemesi ve genel çevre düzenlemeleri gerçekleştiriliyor.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, eski Başbakanlardan Tansu Çiller’e, eşi Özer Uçuran Çiller’in vefatı dolayısıyla Sarıyer Yeniköy’deki evlerinde taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Destici, Çiller’e hem …